O czym trzeba pamiętać podczas egzaminu na prawo jazdy

kobieta-prawo-jazdy

Egzamin na prawo jazdy składa się z dwóch części. Teoretycznej oraz praktycznej. Jeśli chodzi o część teoretyczną, to rzeczywiście jest ona trudniejsza niż przed rokiem. Przede wszystkim liczba pytań jest zdecydowanie większa i nie można już odpowiedzi nauczyć się na pamięć. Dzięki temu też kursanci są lepiej przygotowani ze znajomości zasad ruchu drogowego oraz lepiej wiedzą, co należy wykonywać w określonych sytuacjach na drodze.

Gdzie ćwiczyć przed egzaminem na prawo jazdy ?

Do egzaminu bardzo dobrze przygotowują ośrodki szkolenia kursy na prawo jazdy m.in w Łodzi. Kursanci z auto-szkoły wykazują się rozległą wiedzą i opanowaniem podczas egzaminu praktycznego. A to ważne. Trzeba nie tylko umieć się zachować na placu manewrowym, ale także w jeździe po mieście wykazaniem się opanowaniem, ale i zdecydowaniem.

zdany-egzamin-na-prawo-jazdy

Należy jechać w sposób pewny. Na placu manewrowym musimy olśnić egzaminatora precyzją parkowania. Trzeba także zaprezentować jazdę po łuku do przodu i do tyłu oraz ruszyć pod górkę z hamulca ręcznego. Aby prawidłowo wykonać pierwsze zadanie należy w trakcie jazdy obserwować tor jazdy zgodnie z zasadami techniki kierowania przez tylną szybę, jak i lusterka. W tym przypadku kandydat nie może najeżdżać na linie i tyczki ograniczające pas ruchu. Jeśli chodzi o ruszanie pod górę, kursant musi podjechać na wzniesienie, zatrzymać samochód na hamulcu ręcznym, a następnie płynnie ruszyć do przodu. Są tutaj dwa główne punkty, które trzeba zrealizować. Samochód nie może cofnąć się więcej niż 20 cm, a silnik nie może zgasnąć podczas ruszania.

Egzamin praktyczny na mieście

Teraz jedziemy na miasto. Tutaj należy się wykazać opanowaniem i umiejętnością sygnalizowania swoich zachowań na drodze. Warto zwrócić uwagę na to, by najpierw włączać kierunkowskaz, sprawdzać czy istnieje możliwość zmiany pasa a dopiero potem skręcać kierownicą. Kolejność czynności jest tu dosyć istotna. Podczas egzaminu pamiętajmy, że egzaminator nie może wydawać poleceń sprzecznych z przepisami ruchu drogowego. Dopiero powtórzenie przez zdającego tego samego błędu powoduje oblanie egzaminu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *