W jaki sposób Alcoblow uprościł i przyśpieszył badanie na spożycie alkoholu?

Alkomaty od lat stanowią jeden z podstawowych atrybutów policjanta z drogówki. To przy ich użyciu wyłapywani są ci kierowcy, którzy stwarzają zagrożenie na drodze poprzez prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości. Jednakże przeprowadzenie pomiaru przy jego użyciu może być nieco kłopotliwe, gdyż wymaga kooperacji ze strony poddawanego kontroli oraz wymiany ustników. W tym momencie wkracza urządzenie Alcoblow, jako alternatywa do starych metod pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu.

Czym charakteryzuje się Alcoblow?

Alcoblow jest również testerem trzeźwości, jednak działającym w sposób nastręczający mniej problemów. Przede wszystkim, nie wymaga użycia ustnika, gdyż jest bezkontaktowy, a przeprowadzenie nim pomiaru wymaga jedynie kilku sekund, i to nawet w sytuacji, gdy badany odmawia lub nie może dokonać mocnego wydechu. W rzeczywistości, Alcoblow wystarczy wprowadzić przez szybę samochodu, by sprawdzić, czy w wydychanym powietrzu jest alkohol.

Oczywiście, taki sposób pomiaru nie upoważnia do ukarania czy potępienia kogokolwiek (wszak kierowca może być trzeźwy jak noworodek, a tylko jego pasażerowie są pijani), ale nowoczesny alkomat typu Alcoblow dobrze służy policjantom jako wstępne badanie, które predysponuje do dalszej i dokładniejszej kontroli, jeśli owo wstępne badanie dało wynik pozytywny. Taka procedura pozwala zaoszczędzić dużą ilość czasu, i to zarówno policjantów, jak i kierowców (pod warunkiem, że ci faktycznie są trzeźwi). Alcoblow jest w stanie dokonać pięciu tysięcy pomiarów na jednym komplecie baterii, z czego każdy pomiar trwa około pięciu sekund – można więc uzmysłowić sobie sprawność i poręczność tego instrumentu.

Jako że Alcoblow jest powszechnie dostępne na rynku, może posłużyć nie tylko drogówce, ale także kierowcom, którzy mogą przy jego użyciu kontrolować stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu, by później, w trakcie ewentualnej kontroli, nie spotkała ich niespodzianka, która mogłaby być bardzo przykra w skutkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *