Zdobądź nowy zawód

Co prawda głośno się mówi o stopie bezrobocia w Polsce, niemniej cały czas są zawody, w których fachowcy są bardzo poszukiwani. Niewiele jest zawodów, w których to pracownicy dyktują warunki finansowe, jednym z nich jest operator wózków widłowych. Fachowcy są stale poszukiwani. Kursy są prowadzone przez cały rok. Zdobywać nowe kwalifikacje mogą nie tylko ludzie bardzo młodzi. Mężczyźni w każdym wieku mogą zdobyć nowe kwalifikacje i poszerzać swoje umiejętności zawodowe. Obecnie magazynierzy oraz osoby pracujące w wielkopowierzchniowych sklepach są zobowiązani do posiadania uprawnień na operatora wózka jezdniowego.To konieczne w nowoczesnych przedsiębiorstwach.

Uprawnienia na wózki widłowe i co dalej ?

Wiele firm zajmującym się prowadzeniem kursów na prawo jazdy rozszerza swoje możliwości i organizuje również kursy dla operatorów wózków widłowych. Szkolenie to skuteczny sposób na nowe dobre zmiany w życiu. To konkretna wiedza i specjalizacja, obecnie bardzo poszukiwana przez pracodawców. Sam kurs nie jest bardzo drogi i można uzyskać dofinansowanie z urzędu pracy bądź być skierowanym z miejsca pracy. Podczas szkolenia odbywa się nauka jeżdżenia i manewrowania, podnoszenia palet z towarami i załadunku.

wozek-widlowy-na-magazynie

Zajęcia odbywają się na placu manewrowym oraz w budynku. Aby prowadzić wózek widłowy należy ukończyć specjalistyczny kurs uprawniający do kierowania wózkami, zakończony certyfikatem. Chcąc uczestniczyć w kursie trzeba mieć skończone osiemnaście lat, mieć wykształcenie podstawowe oraz przedstawić zaświadczenie lekarskie od lekarza rodzinnego o braku przeciwwskazań do pracy na stanowisku kierowcy wózka jezdnego podnośnikowego.

Należy również wyróżniać się sprawnością fizyczną. Kursy na wózki widłowe są organizowane przez ośrodki prowadzące kursy na prawo jazdy. Zanim zdecydujesz się na kurs, sprawdź w internecie co mówią na jego temat inni uczestnicy. Profesjonalny kurs zawodowy na wózki widłowe obejmuje część teoretyczną i praktyczną, w czasie której uczestnik poznaje prawidłową obsługę wózka widłowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *